LZP Home, s. r. o.komplexní správa nemovitostí

Hlavní město Praha pokračuje v prodeji bytů

Publikováno 22.10.2015 v 09:12 v kategorii Tématická rubrika, přečteno: 101x

Zprávy z minulého týdne a dosavadní vývoj ukazují, že i přes značné zpoždění pokračuje Hl.m. Praha v privatizaci bytového fondu. Jedná se o tisíce bytů v různých městských částech.

Prodej bytů se připravoval asi 4 roky a v roce 2012 byl schválen na zasedání rady a zastupitelstva. Magistrát bude postupně prodávat nájemníkům byty např. v Libni, Vysočanech a Vršovicích. V další fázi se bude prodej týkat bytů v Strašnicích nebo na Černém Mostě či v Řepích. K prodeji jsou ale určeny především domy, tedy funkční celky, které by měla odkoupit bytová družstva. Pokud ale družstva koupi odmítnou, město si nemovitosti ponechá.


Privatizace měla být již dávno dokončena a mnozí nájemníci očekávají, co se bude dít. V roce 2012 bylo tak značně znepokojeno například obyvatelstvo Prahy 3, které si stěžovalo na nedostatečnou informovanost ze strany naší metropole. Ještě v dubnu, tedy měsíc před schválením pravidel pro transformaci bytového fondu, nikdo z nájemníků nevěděl, za jaké ceny budou domy družstvům vlastně nabízeny. Jaké reakce tedy vyvolají další vlny privatizace? Máte s tím Vy nějaké zkušenosti? Podělte se s námi o Váš názor.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?