LZP Home, s. r. o.komplexní správa nemovitostí

Co s trávníkem na jaře?

Publikováno 06.03.2017 v 10:56 v kategorii Aktuality, přečteno: 79x

Příroda se po teplém víkendu pomalu probouzí ze zimního spánku a tak je čas si naplánovat vše potřebné na jarní přípravu našich zahrad a zahrádek.

Velikou pozornost určitě zasluhují trávníky. Po zimě je třeba zbavit trávník zbytků odumřelých rostlin, mechu a plevele. Pokud se této vrstvy nezbavíme, zabráníme tak proniknutí světla, živin a vláhy ke kořenům trávníku. Takto oslabený trávník se pak může dusit, schnout a být snadným terčem plísní a škůdců. Pro naši rodinnou zahradu můžeme provzdušnění provést jednoduchými vertikutačními hráběmi či vertikutátory s elektrickým motorem. Po vertikutaci smíme holá místa vysypat pískem (např. říčním) a zeminou na trávníky, na kterou vysejeme travním semeno. Důležité je také válcování, při kterém se semena trávníku dostanou do půdy, nevyschnou a trávník hezky zakoření. Nezapomínejte také hnojit - nejlépe v den, kdy je vlhko, aby se hnojivo lépe rozpustilo.

Péče o trávník bývá občas trochu věda, ale v létě se pak můžeme těšit na takový, který pohladí nejen naše nohy, ale i duši.


Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Martin K. 07.03.2017 v 12:56 Dobrý den, jaký vertikutátor byste mi doporučili? Máte zkušenosti s nějakým konkrétním typem? Děkuji


 • lzphome.infoblog.cz 21.03.2017 v 12:56 Dobrý den, pokud Vás neodrazuje manuální práce, jsou vhodné také vertikutační hrábě. Hodí se na malé zahrádky či předzahrádky. Jsou to vlastně hrábě na kolečkách se speciálními noži. Výhoda je cena, bezhlučnost a nulová spotřeba energií (kromě té vaší). Doporučujeme model Gardena Vertikutier-Boy3395-20, který je sice dražší, ale lépe se s ním manipuluje.

  Pokud chcete mít vertikutaci bez námahy, doporučujeme elektrické vertikutátory. Dobrý je např. model Hecht 1538 - má silný motor, je uživatelsky nenáročný, dobře se skladuje a dokáže zpracovat poměrně velikou plochu. Jeho cena se pohybuje okolo 3.000 Kč.

  Ty benzinové jsou vhodné na velké plochy. Jejich konstrukce je tedy daleko robustnější a vysoce odolná. Dokáží vydržet vysokou zátěž a tak se hodí spíše pro profesionální firmy. Jejich cena se pohybuje většinou od 10.000 Kč výše.

  Určitě doporučujeme navštívit
  www.travnik-vertikutace.cz ,kde najdete snad vše, co potřebujete o vertikutaci vědět.

  Děkujeme za Váš zájem a zdravíme


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?